Ucuz ve Kaliteli Davetiye Mağazanız
WhatsApp : 0546 960 70 70    

EVLİLİK SÜRECİ


Evlilik, aile kurmanın en temel adımlarından biridir. Geleneksel bir evlilik süreci gerçekleştirmek isterseniz, evlilik aşamalarını adım adım takip edebilirsiniz. Evlilik denince akla ilk gelen düğün olsa da düğünden önce pek çok basamak bulunuyor. Kulağa çok kolay bir eylemmiş gibi gelse de aslında çeşitli aşamalardan geçmesi gerekiyor. Evlenme teklifi, kız isteme, nişan gibi evlilik hazırlıkları sürecinde ihtiyacınız olabilecek şeyleri sizin için rehber haline getirdik.

Evlilik Teklifi: Bu kısım daha çok erkek tarafını ilgilendiren aşamalardan. Her ne kadar evlilik iki kişinin ortak kararı olsa da adet gereği evlenme teklifini genellikle erkek eder.

Kız İsteme: Ailelerin yeni yeni tanıştığı bu süreçte hem gelin için hem de damat için heyecan dorukta. Kız isteme törenlerinin farklı kültürel adetleri bulunuyor. Geleneksel bir kız isteme töreni gerçekleştirecekseniz ailelerin kültürlerini öğrenmelisiniz. Her kültürün farklı adetleri olduğu için net bir bilgi vermek doğru olmaz. Fakat kız isteme töreninin olmazsa olmazı arasında söz çiçeği ve söz çikolatası bulunuyor. Bir de damada tuzlu kahve ikramı kız isteme töreninin adetleri arasında. Damada tuzlu kahve ikramı yaparken damat fincanı kullanarak kız isteme töreninize eğlence katabilirsiniz.

Nişan: Evlenme yaşına gelmiş kız ve erkeklerin aileleri ve yakın dostları tarafından yörenin örf ve adetleri doğrultusunda evleneceklerine ilişkin bir çeşit söz vermedir. Aileler ortak karar alarak nasıl bir nişan merasimi istediklerine karar verirler. Nişanın yapılacağı mekan belirlenir. Nişan elbisesi, yüzükler, nişan bohça hazırlıkları yapılır. Gerekli hazırlıklar tamamlanırken uygun davetiye kız ve erkek tarafından belirlenir. Birçok davetiyesi arasından belirlenen Nişan Davetiyesi bastırılır. Evlilik sürecinin ciddi adımlarından biri olan nişan davetiye aracılığıyla çevreye duyurulur ve yakın eş dost akraba bu mutlu güne davet edilir.

Çeyiz Alışverişi: Yeni bir aile kurmak için her şeye sıfırdan başlamak gerekiyor. Çeyiz de bu aşamada son derece önemli. Çeyiz eşyaları arasında mutfak gereçleri, beyaz eşyalar, mobilyalar gibi birçok detay bulunuyor. Çeyiz alışverişi yaparken kendinize bir çeyiz listesi hazırlayarak ihtiyaçlarınızı belirleyebilir ve sonrasında listeden neyi aldığınızı, neyin eksik kaldığını kolayca takip edebilirsiniz. Geleneklere göre çeyiz alışverişinde bazı eşyaları kız tarafı alırken bazılarını da erkek tarafı almaktadır.

Evlilik hazırlıklarının en önemli ve en detaylı aşamasını düğün hazırlıkları oluşturuyor. Düğün ya da nikâh için her detayı planlamak da gelin ve damada düşüyor.

 

Nikah İşlemleri: Öncelikle aylar öncesinde nikah işlemlerine başlamak gerekiyor. Tarihin belirlenmesi ve nikah işlemleri için hazırlıkların yapılması sonucunda nikah tarihi alınıyor. Bu süreçte nikah mı, düğün mü, yoksa ikisinin bir arada mı yapılacağı da planlanmalı.

Nikâh Elbisesi: Ayrı bir nikah töreni olacaksa gelin için nikah elbisesi seçimi önemli. Nikah elbisesinin yanında gelin çiçeği ve elbise ile uyumlu bir gelin saçının da belirlenmesi gerekiyor. Nikahtan birkaç hafta önce kuaför rezervasyonu yapmakta da fayda var.

Nikâh Şekeri: Nikahtan aylar öncesinde nikah şekeri modellerine göz atılarak misafirlere hediye edilecek olan doğru nikah şekeri seçimi de yapılmalı.

Davetli Listesi: Düğünden aylar önce planlanacak olan detaylardan en önemlisi davetli listesi. Kimlerin davet edileceği, akrabalar, ailelerin yakınları ve tabii ki arkadaşların listesi çıkarılmalı.

Düğün Davetiyesi

Her tür beğeniye yönelik En Güzel, En Şık Davetiyeler, Berra Davetiye’nin ürün katalogları arasında beğeninize sunulmaktadır. En güzel, En Şık düğün davetiyeleri parmaklarınızın ucunda. Berra Davetiye sezonun en güzel, en şık davetiye tasarımları ile göz zevkinize hitap etmektedir. Üstelik bunu yaparken, en iyi kaliteyi, en özgün tasarımla buluşturarak en uygun fiyata sunması ile de bütçe kaygısı duymadan hayallerinizi gerçekleştirmeyi hedeflemekte sizlere bu süreçte yardımcı olmayı amaç edinmiştir. İki yarımdan bir tam olmaya karar verdikten sonra ilk durağınızın Berra Davetiye olması, içinize sinecek bir düğün davetiyesi seçmenizi üstelik bu sürecin sizin için keyif dolu bir yolculuk olmasını sağlayacaktır. Güzel bir yuva kuracağınız bu süreçte ‘’Berra Davetiye’’ düğün davetiyeleri, ucuz davetiye modelleri ile parmaklarınızın ucunda. Düğün davetiyesi seçildikten ve hazır olduktan sonra herkesin adına iletilmeli. Eğer yemekli bir düğünse misafir listesi eksiksiz olmalı ve 1 hafta öncesinde kimlerin geleceği netleştirilmeli.

 

Düğün Mekânları: Düğün mekânları son derece çeşitli. Düğün salonları, kır düğünü mekânları, otel balo salonları, restoranlar ve daha pek çok seçenek sizi bekliyor. Düğün mekânı tercihinde bütçe de büyük role sahip. Aylar önceden düğün mekânınızı seçmeniz istediğiniz tarihte düğün yapabilmeniz açısından önemli. .

Sürecin en önemlisi: Gelinlik: Aylar öncesinden seçilecek diğer bir detay da tabii ki gelinin en önemli eşyası olan gelinlik. Gelinlik son derece özel ve kıymetli bir giysi. Dolayısıyla gelinin doğru gelinliği seçmesi çok önemli. Gelinlik modelleri arasından seçim yapılmalı ve gelinlik provaları ile süreç tamamlanmalı. 

Gelin Ayakkabısı ve Gelin Çiçeği: Gelinlik seçiminin ardından bununla uyumlu olacak gelin ayakkabısı, gelin çantası ve gelin çiçeği de seçilmeli. Gelin buketi ile mekan konsepti de uyumlu seçilebilir.

Gelin Saçı ve Makyajı: Düğün tarihi yaklaşırken gelin saç modellerine göz atılarak uygun model seçilmeli. Kuaför için haftalar öncesinde rezervasyon yapılmalı ve gelin makyajı hakkında bilgi edinilmeli. Ayrıca manikür ve pedikür için de fiyat bilgisi alınmalı.

Duvak ve Taç: Gelinin en önemli aksesuarlarından birisi duvak. Sade bir duvak seçilebilir ya da gelin tacı ile duvak isteğe göre bir arada kullanılabilir.

Damatlık ve Kravat: Damadın da aylar öncesinden damatlık modellerine göz atmasında ve bir seçim yapmasında fayda var. Damadın kravatı da konsept ile uyumlu seçilebilir.

Unutmayın, Güzel bir yuva kuracağınız bu süreçte ‘’Berra Davetiye’’ düğün davetiyeleri, ucuz davetiye modelleri ile parmaklarınızın ucunda.

 

MÜŞTERİLERİMİZİN YORUMLARI

S.Bilgin Kaliteli işçilik ve zamanında teslimat. İlginiz alakanız için teşekkür ederiz.

Yaren teşekkür ederiz

Melek teşekkür ederiz

Gülcan teşekkür ederiz

BÜLENT OTLAMAZ 300 DEDİK 500 DAVETİYE GÖNDERDİNİZ. Çok hızlı bir şekilde doğru ürünü almış olmamızın rahatlığını yaşıyoruz. Bütün dostlara tavsiye edeceğimden emin olabilirsiniz. Bu vesile ile çalışmalarınızda başarılar, bol kazançlar dileriz.

Elif asar Nişan davetiyelerim için tercih etmiştim. 1hafta içerisinde çok kısa zamanda davetiyelerim geldi çok iyi de ilgilendiler hızlı dönüş yapılıyor. Düğün için de düşünüyorum. Asla pişman olmazsınız.

sema yıldırım teşekkür ederiz

merve çam Teşekkür ederiz

serap teşkkr ederiz

BESTE TEŞKKR EDERİZ

ÇAĞLA TEŞKKR EDERİZ

BERİVAN TEŞKKR EDERİZ

GÜLÇİN TEŞKKR EDRERİZ

yağmur olcay

ayşe -Turan teşkkr ederiz

beste -Mesut teşkkr ederiz

melek-ahmet teşkkr ederiz

şeymanur teşkkr ederiz

gizem teşkkr ederiz

Şule teşkkr ederiz

buese teşkkr ederiz

tuğçe teşkkr ederiz

mine teşkkr ederiz

seher teşekkür ederiz

esra teşekkür ederiz

yeliz teşekkür ederiz

aliye teşekkür ederiz

sıla teşekkür ederiz

özge teşekkür ederiz

emine teşekkür ederiz

fatma teşekkür ederiz

ayşe teşekkür ederiz

arzu teşekkür ederiz

hilal teşekkür ederiz

hande teşekkür ederiz

sümeyye teşekkür ederiz

merve teşekkür ederiz

meryem teşekkür ederiz

özge teşekkür ederiz

rana teşekkür ederiz

seher teşekkür ederiz

fatma teşekkür ederiz

arzu teşekkür ederiz

esra teşekkür ederiz

hilal teşekkür ederiz

pelin teşekkür ederiz

sıla teşekkür ederiz

sinem teşekkür ederiz

Tuğçe teşkkr ederiz

Damla teşkkr ederiz

Neslihan teşkkr ederiz

nilüfer teşekkr ederiz

ayşenur teşkkr ederiz

fatma teşkkr ederiz

merve teşkkr ederiz

ezgi teşkkr ederiz

tuğba teşkkr ederiz

büşra teşekkür ederiz

funda teşekkür ederiz

ayşegül teşekkür ederiz

yeliz teşekkür ederiz

arzu teşekkür ederiz

vildan teşekkür ederiz

pınar teşekkür ederiz

kübra teşekkür ederiz

cansu teşekkür ederiz

tuğçe teşekkür ederiz

neslihan reşkkr edriz

tuğçe teşekkür ederiz

semanur teşkkr ederiz

sinem teşkkr ederiz

şahin teşkkr ederiz

hakan teşkkr ederiz

hacer hazal teşkkr ederiz

abdulhalik teşkkr ederiz

onur teşkkr ederiz

betül teşkkr ederiz

esra teşkkr ederiz

deniz teşkkr ederiz

merve hüseyin teşekkr ederiz

merve teşkkr ederiz

esra taşkkr ederiz

İhsan yıldırım İnternet de sipariş vermeye korkmuştum ama zamanında teslimat ve kalite olarak beni yanıltınız. Teşekkür ederim.

elif hüzeyin teşlkkr ederiz

pervin teşkkr ederiz

yonca teşkkr ederiz

ceren teşkkr ederiz

sevim teşekkür ederiz

nazife teşekkr ederiz

melisa teşkkr ederiz

ahmet teşkkr ederiz

tülay teşekkür ederiz

kadriye teşekkür ederiz

cansu teşekkür ederiz

hülya teşekkür ederiz

nagehan teşkkr ederiz

esma teşkkr ederiz

şadiye teşkkr ederiz

beysim teşkkr ederiz

Gülseren teşkkr ederiz

aziz teşekkr ederiz

narin teşkkr ederiz

sevim tşkkr ederiz

sevim teşkkr ederiz

hadiye teşkkr ederiz

rahime teşkkr ederiz

emel teşkkr ederiz

aynur teşekkür ederiz

yaren teşekkür ederiz

büşra teşkkr ederiz

zehra teşkkr ederiz

güldane teşkkr ederiz

ömür teşkkr ederiz

emirkan ailesi teşkkr ederiz

ümran tşkkr ederiz

seher teşekkr ederiz

aydan tşkkr ederiz

funda teşekkür ederiz

kübra teşkkr ederiz

ümran teşkkr ederiz

Büşra tşkkr ederiz

tuğba teşkkr ederiz

elif tşkkr ederiz

inci teşkkr ederiz

gamze teşkkr ederiz

bade teşkkr ederiz

esin teşkkr ederiz

sena tşkkr ederiz

olcay tşkkr ederiz

hasret teşkkr ederiz

aylin teşkkr ederiz

seher tşkkr ederiz

melek teşekkr ederiz

gizem teşkkr ediyoruz

ezgi teşekkür ederiz

nazlı teşkkr ederiz

elif tşkkr ederiz

pınar teşkkr ederiz efendim

ayşe berat tşkkr ederiz

büşra tşkkr ederiz

gurbet tşkkr ederiz

ozan tşkkr ederiz

nagihan teşkkr ederiz

alper tşkkr ederiz

elif tşkkr ederiz

büşra tşkkr ederiz

elçin teşkkr ederiz

meryem teşkkr edriz

emir tşkkr ederiz

zeynep tşkkr ederiz

yasemin teşkkr ederiz

sevinç teşkkr ederiz

buse teşkkr ederiz

ilknur teşşkr ederiz

rabia teşekkür ederiz

elvan teşekkür ederiz

yeşim teşekkür ederiz

Ayşenur teşkkr ederiz

esra teşekkür ediyoruz

süreyya teşekkür ederiz

merve tşkkr ederiz

berna teşekkür ederiz

gözde çok teşekkür ederiz

merve teşekkür ederiz

DUYGU teşekkür ederiz

raziye teşekkür ederiz

berfin yorum 2

berfin teşekkür ederiz

elif teşkkr ederiz

suna teşekkür ederiz

mervenur teşekkür ederiz

zeynep teşekkür ederiz

elif teşkkür ederiz

yusuf teşkkür ederiz

merve teşekkür ederiz

gamze teşekkür ederiz

yeliz teşekkür ederiz

Deniz Teşekkür Ederiz

ahmet teşekkür ederiz

Aşkın teşekkür ederiz

emine teşekkür ederiz

Ayşenur teşekkür ederiz

nurdan teşekkür edriz

selda teşekkür ederiz

sevde teşekkür ederiz

semra teşekkür ederiz

melek tuğçe teşekkür ederiz

semra teşekkür ederiz

selin teşekkür ederiz

büşra teşekkür ederiz

emine teşekkür ederiz

fatma teşekkür ederiz

ecem teşekkür ederiz

asya teşekkr ederiz

rabia teşekkür ederiz

ecem teşkr ederiz

nazife teşekkür ederiz

sema teşekkür ederiz

sevcan teşekkür ederiz

hakan teşekkür ederiz

yasin teşekkür ederiz

ümmühan teşekkürederiz

BÜŞRA TEŞEKKÜR EDERİZ

melek teşekkür ederiz

sümeyye teşekkür ederiz

Özlem Teşekkür ederiz

esranur teşekkür ederiz

aslı teşekkür ederiz

merve teşekkür ediyoruz

yasemin teşekkür ederiz

sena teşekkür ederiz

gökçe teşekkür ediyoruz

tuğçe teşekkür ederiz

rabia teşekkür ederiz

zehra teşekkür editoruz

beyza teşekkür ederiz

elif teşekkür ederiz

RABİA teşekkür ederiz

ŞENGÜL TEŞEKKR EDİYORUZ

sinem teşekkürederiz

sevilay teşekkür ederiz

ilayda teşekkür ederiz

neslihan teşekkür ederiz

gamze teşekkür ederiz

yasemin çok teşekkür edereiz

Büşra Çok teşekkür ederiz :)

huriye ilginiz için teşekkür ederim

meryem emeğinize sağlık

meral teşşkr ederiz

emre teşkkr ederiz

KÜBRA TEŞKKR EDERİZ

seçil teşekkür ederiz

tugay teşekkür ederiz

RABİA TEŞEKKÜR EDİYORUZ :)

RABİA TEŞEKKÜR EDİYORUZ :)

Rüveyda Çok Teşekkür ederiz.

emre tşkkr eddiyoruz

gülşah Tşkkr ediyoruz

Uğur Tşkkr ederiz

ayşe tşkkr ederiz

yasemin davetiyeleri geldi çok teşekkür ederim emeğinize sağlık pişman olmadım sizden bu işlemi yaptırdığıma teşekkür ederim tekrardan

berkay tşkkr ederiz

AYSUN TEŞEKKÜR EDERİZ